ПАЗЕТЕ ПЧЕЛИТЕ

Някои хора не обичат пчелите. Те мислят, че те просто ни притесняват, докато се опитваме да имаме добър пикник или излет на открито. Но фактът е, че тези малки насекоми умират.

Това е притеснително, защото пчелите са отговорни за прехраната на 90% от световното население. И всъщност не можем да оцелеем без тях. Не е нужно да бъдете тотални еколози, за да уважавате природата, в която живеете, и за щастие има някои изненадващо прости неща, които всеки може да направи, за да помогне на планетата.

“Ако пчелите изчезнат от лицето на Земята, хората ще продължат да съжествуват само още четири години”-Дейвид Атънбъроу

Те могат да изглеждат малки и незначителни, но пчелите имат огромна задача – около една трета от храната, която ядем, се опрашва от тези насекоми.

“През последните 5 години пчелното население е спаднало с 1/3”, пише Дейвид Атънбъроу. Но ситуацията не е безнадеждна. Има едно нещо, което можем да направим – и това е идея, която се разпространява точно като горски пожар. Дейвид Атънбъроу предлага прост съвет, който всеки трябва да опита: Смесва захарта и водата в лъжица и я оставя в задния двор или терасата. Това може да ви помогне да спаси живота си!

Дейвид Атънбъро пише: “В това време на годините пчелите често изглеждат като умиращи или мъртви, но те са далеч от тази фаза. Пчелите могат да са уморени и просто нямат достатъчно енергия, за да се върнат в кошера, което често може да доведе до умирането им. Ако откриете уморена пчела в дома си, простото решение със захар и вода ще помогне да съживите изтощена пчела”. “Просто смесете две супени лъжици бяла, гранулирана захар с една супена лъжица вода и поставете лъжицата на открито, за да достигне пчелата до нея.

Можете също така да помогнете, като споделите тази статив, за да повишите осведомеността на хората”, пише още той.

Още един начин да помогнете на пчелите и човечеството да процъфтява: да засадите цветя на балкона или в двора. Пчелите, които жужат около вас ще го харесат!

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *